3-4 marca we Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych więc oto i jest moja relacja z wydarzenia. Oczywiście jak to u mnie bywa z pisaniem jest mały poślizg. Może to i dobrze bo emocje po targach opadły i napiszę więcej o targach niż o nas 😉, bo oczywiście jako poważna firma postanowiłyśmy z Kocią Mamą Asią „się wystawić” z naszymi produktami.

Wystawa Kotów Rasowych - Stoisko Kota Mamy

Nasze stoisko

Przygotowywałysmy się na to wydarzenie przez cały miesiąc a tydzień wcześniej zarywałysmy nocki i przygotowywałyśmy stoisko. Przed samymi targami, pobudka o 7 rano. Pierwsze co: nakarmić kotki drugie: kawa, trzecie: oczywiście śniadanko! Następnie prysznic i… No właśnie, co tu ubrać…? Wystawa kotów rasowych , no to coś z kotem :). Kocie skarpetki? Są! bluzka z kotem? Jest! Kot pod pachą? Żartuję 🙂 Telefon w futerale z kotem? Naładowany! No i to by było na tyle… Więcej ubrań i akcesoriów z kocim designem nie posiadam. W autko! I na targi! Oczywiście nigdy się nie przyznam, że 2 dni wcześniej byłam u fryzjera, żeby dobrze wyglądać na zdjęciach ;P bo jest to okropne kłamstwo i zniewaga!

Ilu wystawców?

Wystawców było… w sumie nie wiem ilu, bo nigdzie takiej informacji nie znalazłam. Wiem za to, że kotów biorących udział w pokazach było około 350. Wystawcy znajdowali wzdłuż korytarza otaczającego halę, zaraz po różnych stanowiskach z akcesoriami dla kotów i ich właścicieli. Po jednej stronie było wydzielone miejsce konkursu. Jurorów było 8 z różnych krajów m.in. Polski, Francji, Niemiec, Danii. W końcu to Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych to i jurorzy międzynarodowi ;). Co jakiś czas przez głośniki byli wzywani po numerze kolejni właściciele ze swoimi potencjalnymi championami do oceny. Jeśli tak jak ja nie macie pojęcia o kodach EMS używanych do opisu kotów, o klasach czy tytułach wystawowych, itd. to podaję link który może wam coś wyjaśnić. Informacji jest dużo, dlatego nie będę w tym wpisie o tym przynudzać :).

Co mi osobiście się rzuciło w oczy?

Po pierwsze mnogość ras, dużo rasowych kotów m.in. koty: brytyjskie, sfinksy, syberyjskie, rosyjskie, bengalskie, Norweskie Leśne, Maine Coony, Ragdolle, Rexy Kornwalijskie, Rexy dewońskie. Wystawa Kotów Rasowych więc w sumie nic dziwnego, że było ponad 40 różnych ras. Robiłam po kilka rundek między klatkami i ciągle miałam niedosyt, powtarzałam zdjęcia już wcześniej sfotografowanych kocich piękności, oglądałam medale jakie zdobyły i zachwycałam sie ich różnorodnością. Problematyczne okazało się robienie zdjęć. Ostrość wariowała przy próbie zrobienia zdjęcia przez metalowe pręty, folię. Wiadomo, koty dostojnie wypoczywały przed lub po konkursie i nie wyjmowano ich ze swoich legowisk żeby się nie stresowały.

Przy części sędziowskiej czasami udało się uchwycić jakiegoś zwycięzcę z danej grupy, bo właściciele zazwyczaj chwile pozowali ze swoimi championami i zdobytymi medalami. Podczas oceny miałam trudności z robieniem zdjęć, bo właściciele zasłaniali swoje piękności, a wiadomo że podchodzić zbyt blisko nie wolno, chociaż barierki znajdowały się 3 metry od jury. Może lepszy aparat z zoomem załatwił by sprawę? Ja niestety takiego nie mam i musiała mi wystarczyć komórka. 😉

Ponieważ nieczęsto bywam na wystawach, od razu wpadłam na świeży i bardzo uatrakcyjniający całe widowisko pomysł. Przy części konkursowej fajnie jakby umieścili telebim pokazujący oceniane koty oraz kogoś opowiadającego o rasach, czym się charakteryzują i jakie muszą mieć typowe cechy żeby mogły brać udział w konkursie i krótki opis kota który wygrał w danej kategorii (czyli z danej rasy i umaszczenia). Chciałabym żeby tak to wyglądało bo nie każdy, w tym ja 😉 zna się na tych wszystkich kotach. Ale gdyby tak zrobili to cena biletów może by wzrosła…? Osobiście wolę zapłacić trochę więcej i mieć transmisję na telebimie :P. Zapomniałam wspomnieć o tabelach wystawców, przed stanowiskiem jury z których prawie nic nie rozumiałam, i jakaś legenda dużo by zmieniła. Wystawa kotów rasowych mogłaby mieć godną oprawę.

Co oprócz kotów?

Jak już wspomniałam oprócz kotów na wystawie było nasze stoisko i innych okołokocich firm, m.in. stoiska z karmą, z leżankami i drapakami, akcesoriami dla zwierząt, żwirkami, ręcznie robionymi zabawkami dla kotów i stoisko KotaMamy.

Miło zaskoczyłam mnie firma Farmina – Natural & Delicious Grain Free. Ponieważ pierwsze primo: Pani podeszła do naszego stoiska zainicjowała rozmowę, zapytała czym karmie moje koty, ile ich mam, w jakim są wieku (wiadomo, że najlepiej jeśli chcesz uzyskać zaufanie kociary jest zapytać o jej pupile). Drugie primo (wiadomo primo jest tylko jedno :)) wyjaśniła czym są ich produkty, a po uzyskanej przeze mnie zgodzie, otrzymałam plan żywienia na mojego e-maila.

Moją uwagę zwróciły także drapaki COTEC – polska firma ze śląska, która oferuje ręcznie robione drapaki klasy premium. Naprawdę robią wrażenie, są stabilne, estetyczne i eko bo przy ich produkcji nie są wykorzystywane lakiery chemoutwardzalne (czyli tak jak u nas :D). Ich estetyka zachwyca więc teraz zostaje tylko wybrać kolor i konfigurację.

Wystawa Kotów Rasowych - Kota Mamy stoisko

Nasze stoisko na Wystawie Kotów Rasowych we Wrocławiu

WOW! punkt kulminacyjny wystawy

Czy było jakieś WOW! W sumie to same rasowe koty były kulminacyjnym punktem i zachwycały. Wow mogę na pewno powiedzieć co do zwycięscy w kategorii kotów długowłosych Maine Coon. Przeogromny, majestatyczny, spokojny o wadze ok. 9 kg kocurek. Posiadacz championa z tą wagą to chyba przesadził, kot wyglądał na większego 🙂

Ile zajęło „zwiedzanie”

Pomijając fakt, że spędziłam na targach cały weekend to samo zwiedzanie zajęło około 2 godziny, kilka kółek dookoła sprzedawców, kilka przez rzędy wystawców, i kilka podejść do strefy jurorów.

Czy było warto?

Było warto, naprawdę ciekawe doświadczenie i interesująca wystawa, dla nas możliwość promocji.

Czy będziemy na kolejnej wystawie?

Z miłą chęcią!

Wystawa Kotów Rasowych – Podsumowanie

Jak najbardziej polecam.

Zachęcam do komentowania i przedstawienia jak to wyglądało z waszej perspektywy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *